Aktuality

Letní Mistrovství ČR dorostu a dospělých - hodnocení (23. 6. 2019)

připravujeme...

závody skončily titulem pro klokany v kraulové mix štafetě!
a spousty dalších (nejen nedělních) medailí pro zeleno-bílé

díky všem!

Výsledky v menu Závody.
M číslo 30
Celkem jsme získali 26 medailí: 7 zlatých - 12 stříbrných - 7 bronzových

Medailisté:
dospělí:
Horská Kristýna - 1. 200P, 1. 200PZ, 2. 100P
Novák Petr - 1. 50M, 2. 100M
Kolářová Anna - 2. 50K, 2. 100K, 2. 50M
Kozubek Matěj - 3. 1500K
mix - 1. 4x100K (Nov, Kol, Hor, Hav), 3. 4x100PŠ (Hol, Tik, RenJ, Uli)
muži - 2. 4x100PŠ (Han, Tik, RenJ, Nov), 3. 4x200K (Hav, Han, RenM, RenJ)
ženy - 3. 4x100K (Kol, Hor, Mar, Ple)

mladší dorostenci:
Hájek Michal - 1. 50P, 2. 100P
Judickij Michal - 2. 200P, 2. 200PZ, 2. 200Z, 2. 400PZ, 3. 200M

starší dorostenci:
Pleskotová Julie - 1. 1500K, 1. 800K, 2. 400K, 3. 200M, 3. 400PZ

Gratulujeme!
--- Jan SRB ---

Prázdninový čtyřboj - hodnocení (18. 6. 2019)

připravujeme...

vítěz Tomáš Havránek a Tereza Martínková, mezi žáky (chodící na ZŠ) Michal Judickij a Tereza Anna Sýkorová

výsledky v menu Závody

fotky budou :-)
--- Jan SRB ---

Letní Mistrovství ČR žactva 2006 - hodnocení (16. 6. 2019)

O víkendu se konal další letní mistrák pro ročník 2006 v Plzni. Za Bohemku se ho zúčastnilo 5 plavců.
Organizace závodů byla dost odbytá. Chyběly startovní bloky i znakové startovní lišty a cílový rozhodčí byl jen jeden. Celková atmosféra závodů byla slabá.
Nám se však dařilo!
Skoro každý si udělal na něco osobák, pocitově byli ze závodů všichni spokojení včetně mě. Největší úspěchy slaví Tereza Sýkorová, která za 6 startů veze domů 6 medailí z toho 4 zlaté (1. 200P, 1. 400PZ, 1. 400K, 1. 800K, 2. 200PZ, 3. 200K). Velká gratulace Terce i všem ostatním za povedené výkony.
Připomínku mám jen k rozplavání. Pokud máte odpoledne zadáno se kilometr rozplavat, tak neodmlouvejte, nediskutujte, je to pro vás a pro vaše výkony, ale to vy víte. :)
M číslo 71
Výsledky v menu Závody.
--- Kryštof ŠRAM ---

Letní Mistrovství ČR žactva 2005 - hodnocení (16. 6. 2019)

Vrcholem sezóny pro nejstarší žáky bylo uplynulý víkend MČR konané ve Zlíně.
Nominovali se tito plavci: Jan Carda, David Lahoda, Veronika Seidlová, Denis Tikovský.
Osobně si myslím, že se "mistrák" velice povedl. Všichni plavali svoje osobní rekordy, téměř ve všech startech. To dokazuje i velice vysoké M číslo 88. Co se týče umístění, tak se všichni posunuli ve výsledcích na lepší místo oproti přihláškám a většinou se plavci umístili v TOP 10, což je skvělé!
Nejlépe dopadl David Lahoda, který vybojoval na trati 200 M bronzovou medaili.
Za zmínku také stojí to, že všichni účastníci MČR si vyplavali limity do SCM2.
Celý víkend proběhl bez větších problémů a se závody jsem velice spokojen a plavcům k zaplavaným výkonům gratuluji.
Kompletní výsledky jsou v menu Závody.
--- Martin BŘENDA ---

Letní Mistrovství ČR žactva 2007 - hodnocení (16. 6. 2019)

Až do Nového Jičína v Moravskoslezském kraji se v pátek vypravila dvojice Adéla Zámečníková a Natálka Zápotocká.
Mistrovství ČR mladšího žactva pořádal místní plavecký klub a holky tak měly možnost se při závodech potkávat se současným reprezentačním trenérem ing. Vlastimírem Pernou (obstarával hudební kulisu závodů) či jednou z nejvýraznějších českých plavkyň nedávné minulosti. paní Hanou Černou-Netrefovou (vrchní rozhodčí).
Při závodech se více dařilo Natálce, která ve čtyřech disciplínách posunula svoje maxima daných tratí, čtyřikrát se dostala do nejlepší patnáctky startovní listiny a v disciplíně 200 m prsa při zlepšení o téměř 7 vteřin zůstala těsně za branami top desítky.
Adélce se podařil obzvláště druhý den a jedna z nejnáročnějších disciplín - nejdelší polohový závod. I přes počáteční obavy odjela celou čtyřstovku skvěle, zlepšila "osobák" o více než 14 vteřin a obsadila 15. místo. (Čas těsně pod 6 minut!)
Chválím za zodpovědný přístup, pečlivost při přípravě i chování během celé akce, díky samozřejmě i rodičům za pomoc a podporu.
Věřím, že pro holky bude první setkání s nejlepšími vrstevníky z celé republiky cenné a stane se motorem do další tréninkové práce. Jen tak, že budeme v přípravě důslední, trpěliví a začneme na sebe být trošku "přísnější", můžeme držet s nejlepšími krok nebo se posouvat dopředu.
M číslo 60, výsledky v menu Závody.
--- Aleš ZENÁHLÍK ---

Světová série maratónského plavání DP - hodnocení (16. 6. 2019)

Výborného výsledku na posledním závodu v Balatónském jezeře dosáhl Matěj Kozubek. Osmé místo v závodu na 10 km (dříve nazývaném jednoduše Světový pohár). Po celou dobu závodu pracoval na čele hlavního balíku. V sobotu prostě sedlo všechno jak mělo. Gratulujeme! Na zkušenou vyrazil i junior Vojko Štěrba, který skončil na konci čtvrté desítky. Mezi ženami měla Bohemka zástupce Lenku Eňu Štěrbovou, která dosáhla svého nejlepšího výsledku SP 29. místa. Nadějně vypadala její pozice v balíku v polovině závodu. Konec pak nevyšel úplně podle jejich představ a skončila 29.
Všem třem velká gratulace a ještě jednou velká Matějovi za umístění na širším medailovém pódiu!
--- Jan SRB ---

Memoriál MUDr. Jaroslava Fichtla + Mistrovství ČR na 10 km + kvalifikace na MEJ a MS DP - hodnocení (9. 6. 2019)

Úžasných výsledků dosáhly zelenobílé barvy na dálkovém plavání v Plzni na Boleváku!
Tituly na 10 km si vyplavali Lenka Štěrbová a Matěj Kozubek. Oba předvedli svou zkušenost při DP a oba trhákem v posledním (resp. předposledním) kole si vyplavali Mistrovský titul! Vojko Štěrba bere absolutní bronz a Julie Pleskotová v sólo závodu bramborové umístění. Dále plavali další klokani, kteří šli na kraj svých možností.
Hlavním závodem víkendu na Boleváku je pak memoriál. Součet 5 + 10 km. Mezi dospělými zvítězil Matěj Kozubek a mezi juniory Vojko Štěrba! Celkově sedmá (první žena) byla Eňa Štěrbová!
Dalším hlavním závodem byla sobotní pětka - kvalifikace na MS. A i tyto závody vyhráli Eňa a Matěj. V sobotu se pak v dalších závodech dařilo i žákům a kadetům, kteří kromě pěkných umístění vyplavali i důležité body do soutěže o pohár pro nejlepší tým v DP.
A na závěr ještě vyhodnocení kvalifikace na MEJ DP. Byl to první závod víkendu a po dvou minutách odděleně startovaly jednotlivé kategorie, kde se přímo utkávali čeští junioři o místa na MEJ DP, které se uskuteční 2.- 4. 8. u nás v Račicích. Již před startem měla své místo zajištěné Julča Pleskotová, která v dubnu zvítězila v bazénu, kde zaplavala nový dorostenecký rekord ČR. Jí pak stačilo jen přijet a startovat. Těžší to ale měli další klokani. Přesto svou pozici jedničky mezi českými juniory dokázal potvrdit vítězstvím Vojko. (mezi Slováky vyhrál náš Leo Lajčuk). Mezi nejmladšími pak bojovali Denis Tikovský (bohužel neúspěšně) a Verča Seidlová, která si musí počkat na schválení nominace od VV svazu.
Gratulujeme všem kvalifikovaným! Všem medailistům! A všem klokanům bojovníkům! Díky všem. Další kolo ČP DP bude poslední víkend v červnu na Seči a v Brně. Neváhejte se hlásit. Každý bod rozhodne!
--- Jan SRB ---

Letní Mistrovství ČR masters - hodnocení (9. 6. 2019)

Výborné zázemí pro své masters MČR nalezli plavci v Mladé Boleslavi. A klokanům se dařilo. Každý kdo startoval, má nějakou tu medaili... kromě Maršála, který si však cení i své bramborové.
Nějaký titul v jednotlivých kategoriích vybojovali: Juraj Bránik, Ivana Felgrová, Stefano Mazzia, Alena Pospíšilová, Marcela Šťastná, Pavel Štěrba, Marie Štveráková.
Všem moc gratulujeme!
Výsledky najdete na tradičním místě v menu Závody.
--- Jan SRB ---
Nábor nováčků

proběhne první zářijový týden.
Brzy více podrobností.

Přihlášky na dálkoplavecké závody

byly otevřeny přihlášky na letošní závody ČP v dálkovém plavání. Neváhejte se hlásit. Obhájíme pohár?

Závodní plavky

plavecký oddíl Bohemians uzavřel dohodu o spolupráci při prodeji závodních plavek s Marshal Sport a přináší tak možnost zakoupit závodní plavky za zcela ojedinělé ceny. Více v ceníku viz [ODKAZ] :-)

Translator

Kam se chystáme

Pořádáme

Najdete nás na Facebooku


 

Facebook stránky našich reprezentantů