Jarní Krajský přebor na dlouhé tratě - hodnocení (21. 4. 2024)

výsledky v menu Závody, foto od Martina Sieberta
4 plavci získali medaili, 14 z 15 zaplavalo osobák (= M číslo 93).

--- Luc DELMOTTE ---

Mistrovství ČR v plavání Masters - hodnocení (21. 4. 2024)

Ve výborné formě se představili naši masters plavci na Mistrovství ČR na dlouhém bazénu ve Zlíně.
25 zlatých, 12 stříbrných, 4 bronzových!

--- Jan SRB ---

DRoP cup 2024 žactva ve všestrannosti - hodnocení (20. 4. 2024)

Pro ročníky 2010-12 se uskutečnil v sobotu v Edenu závod všestrannosti. Kde na plavce čekaly 4 stovky a podle výběru dál 200PZ nebo 400K. V součtu FINA bodů se celkově na stupních vítězů umístil Marek Boháč. Dobře rozjetý závod měl Dan Dolín, který si ze závodů odnáší spousty úkolů ma trénink obrátek. Všestranně jsme připraveni velice dobře, což dokazuje opakované umístění našich plavců v TOP10 ročníku.
Ke všem zaplavaným výkonům gratulujeme a připravujeme se na KPŽ. Držíme palce do dalších tréninků.
Výsledky v menu Závody, fotky od Martina Sieberta.
--- Martin BŘENDA ---

Jarní Krajský přebor nejmladšího žactva Praha - hodnocení (20. 4. 2024)

Jarního Krajského přeboru nejmladších se zúčastnilo 13 klokánků. V pražském Edenu naši plavci vylovili osobní rekordy a někteří si poprvé zkusili větší závody.
Na stupně vítězů dosáhli:
Emča Peštová (50z-3.místo, 100vz-2.misto, 100z-2. místo)
František Tichý (50z-3.místo, 100vz-1.misto, 100z-2.misto
Julča Fučíková (25vz-3.místo, 25p-1.místo, 25z-3.místo)
Pepa Vlk (25vz-3. místo, 25z-1.místo
Majda Pirková (100z-3. Místo)
Všechny děti se snažily a snad si odnesly ze závodů nejen pěkné časy, ale i zážitky, které jim dají chuť do dalšího tréninku.
Všem gratulujeme k předvedeným výkonům.
Foto od Martina Sieberta.
--- Kateřina HOLUBOVÁ ---

Západočeský pohár - hodnocení (16. 4. 2024)

Na Západočeském poháru startovalo 7 Bohemáků. Všichni nastoupili do závodu s nadšením a snahou podat co nejlepší výkon. U některých padaly i osobáky, Bohemáci nechyběli ani na stupních vítězů. Nejcennější kov vybojovala Terka Čermáková a to v disciplínách 200 motýl a 400 kraul. Páťa Boháč se na 200 kraul umístil na skvělém 2.místě a stříbrnou medaili získala i Elen Svobodová na 1500 kraul.
Výsledky menu Závody.
--- Natalie GACEK ---

Dvoje multiutkání juniorů a Stockholm open - hodnocení (9. 4. 2024)

Hned na třech závodech jsme měli o víkendu zastoupení klokanů.
Starší junioři závodili na Multiutkání v Grazu a Natálka Zápotocká si veze bronz a přiblížení k dalšímu limitu na MEJ!
Mladší junioři ve Skopje a svou reprezentační premiéru má za sebou Patrik Boháč. Z Makedonie si veze 3 osobáky a nové zkušenosti.
Nejzkušenější z našich Michl Judickij byl na prestižních závodech ve Švédsku a ze své polohovky si veze pěkný čas a stříbro.

Zimní Mistrovství ČR v DP - hodnocení (7. 4. 2024)

Na startu nedělní mistrovské pětky se nakonec představilo 12 klokanů. Vinou nemocí a generační obměny, byla šance získat medaile pro nové plavce.
Nejvíce se dařilo Tomáši Reissmüllerovi, který půlku závodu byl dokonce na prvním průběžném místě. Vybojoval stříbro mezi muži a zlato mezi staršími dorostenci v novém osobáku. Je vidět, že cílená příprava a plán dovedl ke kýženému výsledku a to limitu na MEJ DP. Perfektní výkon předvedla Josefína Pistulková, která je 2. starší žákyně 2012! Bronz v mladších dorostenkách vybojovala Tereza Čermáková, stejně jako Jakub Štverák a mezi staršími dorostenci Radek Šimsa. Pěkný osobák zaplaval Dan Dolín, Vašek Tichý, Elen Svobodová a za osobák si připsala bramborovou medaili Laura Siebertová. Do cíle doplavali ještě Vojko Štěrba, Kája Weisser a Ondra Šimsa.
Fotky budou :-)

Jarní cena Prahy - hodnocení (7. 4. 2024)

O víkendu proběhl v Podolí tradiční závod Jarní cena Prahy, který pořádal náš plavecký oddíl Bohemians.
Mladší žáci si vyzkoušeli první závody na dlouhém bazéně a nasbírali nové zkušenosti.
Plavci staršího žactva plavali v osobních rekordech, ale přesto se to neobešlo bez technických chyb a nedostatků, které v tréninku budeme nadále pilovat.
Výkony mladšího dorostu byly i v podobě medailových umístění,,o které se zasloužily děvčata: Karla Škopová, Barča Škopová a Hanča Jurčáková.
Nejvíce bodů získala v disciplíně 50 znak Karla Škopová a byla vyhlášena jako nejlepší mladší dorostenka a hned za ní skončila její sestra Barča ve stejné disciplíně.
Všem zúčastněným plavcům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.
Příště bychom byli rádi, kdyby se povinných závodů zúčastnili všichni přihlášení plavci.
Poděkování si zaslouží Vašek Tichý a Simon Spusta, kteří na konci závodů pomohli s úklidem. Děkujeme.
Výsledky v menu Závody. Fotky budou. :-)
Sobotní trénink v Podolí

27.4. je od 7:00 a vede jej trenér Srb.

Evidence tréninků v ETD - Yarmill

Plavci (ST, ODA, Gy) jsou povinni vyplňovat Jarmila. Alespoň den zatížení, počet tréninkových jednotek, délku a metráž tréninku. Vyplňuje se [ODKAZ]
Kdo nevyplňuje - nemá nárok na žádné příspěvky na startovné či ubytování (a stravu).